Mero kadencija artėja į pabaigą, kokie prabėgę ketveri metai buvo Jums pačiam?
Praėję 4 metai buvo labai darbingi ir prasmingi. Valstybėje turėjome bent kelias ekstremalias situacijas, kuriose savivaldos nebuvo nuošalyje. Po pandemijos prasidėjo Rusijos karas prieš Ukrainą ir visi kiti iš to sekantys padariniai – medžiagų ir energetikos kainų kilimas ir kiti iššūkiai, kurie tęsiasi ir šiandien. Nors pradėjęs dirbti meru savivaldoje nebuvau naujokas, tačiau vis tik daug kas keitėsi, nes dirbant mero patarėju esi labiau projektų vykdytojas, o dirbant meru reikia daugiau laiko skirti darbų planavimui, delegavimui, priežiūrai ir sprendimų priėmimui. Mero darbe vienodų dienų būna retai – atrodo vienas problemas išsprendi, o jau atsiranda kitos. Taip ir sukasi viskas ratu. Labai dėkoju manimi patikėjusiems Tauragės rajono gyventojams už galimybę tarnauti gimtajam kraštui, džiaugiuosi vykstančiais pokyčiais, matau, kiek dar visko su komanda galime nuveikti, todėl apsisprendžiau siekti antros kadencijos.

Kaip pavyksta derinti darbą ir asmeninį gyvenimą?
Laiko artimiesiems išties lieka gana mažai. Nėra lengva derinti darbą ir asmeninį gyvenimą, darbe tenka daug bendrauti su įvairiais žmonėmis, tad grįžęs namo dažnai noriu tiesiog patylėti. Esu be galo dėkingas savo tėvams už palaikymą, jie visuomet skatina mane rinktis ne lengvesnį kelią, o teisingiausią sprendimą. Man, kaip ir kiekvienam žmogui, palaikymas yra labai svarbus, todėl vertinu sužadėtinės Klaudijos supratingumą, nes žinau, kad su manimi ne visada lengva.

Atitraukti mintis nuo darbų man padeda sportas – dažniausiai bėgioju, taip pat kiek įmanoma daugiau stengiuosi važinėti dviračiu ir treniruojuosi plaukimo baseine. Šiais metais jau antrą kartą pavyko įveikti „Ironman“ triatloną. Kuomet sportuoju jaučiu, kad galiu būti geriausia savo versija!

Prieš Jus Tauragės rajonui vadovavo Sigitas Mičiulis, kaip manot, ar pavyko pratęsti jo pradėtus darbus?
Manau, kad vadovaujant Sigitui Mičiuliui Tauragės rajonas buvo pastatytas ant tinkamų bėgių ir nukreiptas teisinga linkme, mano darbas yra padidinti to traukinio greitį, tęsti pradėtus darbus, spręsti iškylančias problemas ir kurti naujus projektus. Būtent Sigitas Mičiulis iškėlė žaliosios Tauragės idėją. Jei  2015 metais ši mintis dar skambėjo kiek utopiškai, tai šiandien Tauragė yra vienas iš 100 žaliausių Europos miestų, patekusių į prestižinę Europos komisijos misiją, kurioje miestai sieks tapti klimatui neutraliais ir išmaniais iki 2030 m. Esame kartu su visomis Europos sostinėmis! Tęsiame viešojo transporto tinklo plėtrą, atsiranda nauji maršrutai mieste, rajone ir regione. Stebime, jog daugėja gyventojų, kurie persėda iš nuosavų automobilių į autobusus. Žinoma, keisti žmonių įpročius nėra taip lengva, tačiau tikiu, kad įmanoma. Kiekviena nauja idėja nueina labai ilgą kelią kol tampa realybe. Tam reikia laiko.

Kiek Jūsų darbe svarbu komanda, žmonės, kurie Jus supa kasdien?
Kiekviename darbe svarbiausia komanda. Džiaugiuosi, jog pavyko suburti visapusišką, stiprią ir patyrusią, Tauragę mylinčių žmonių komandą. Kiekvieno indėlis yra labai svarbus. Žinoma, būna visko: ir ginčų, ir emocijų, tačiau kompromisą randame visuomet. Džiaugiuosi, jog jau 8 metus stabiliai ir sklandžiai dirbame kartu su koalicijos partneriais. Tai įrodo, jog asmenines ambicijas sugebame atidėti į šoną ir drąsiai priimame rajoną į priekį vedančius sprendimus. Pagrindinis mero darbas ir yra sutelkti visus bendram darbui rajono labui. Politinis stabilumas –  labai svarbus, nes nereikia eikvoti energijos bereikšmiam politikavimui.

Per tuos ketverius metus įgyvendintas ne vienas naujas projektas, neprašysim išvardinti visų, bet gal galėtumėt išskirti svarbiausius?
Darbų ir projektų vyksta labai daug, visus juos esu apsirašęs projektų valdymo puslapyje, tad galėčiau apie tai kalbėti valandų valandas. Jeigu trumpai, tai esminiai yra šie: Martyno Mažvydo progimnazijos renovacija, Centro turgaus renovacija, didelio gyventojų susidomėjimo sulaukusios dviračių saugyklos, akivaizdūs pokyčiai Kartų parke, atidarytas STEAM centras Tauragės ligoninės Geriatrijos stacionaro priestatas, žinoma, gatvių asfaltavimas – mieste atnaujinta ir išasfaltuota 20 gatvių, rajone 31 gatvė. Išskirčiau  apšvietimo atnaujinimo visame rajone projektą – buvo pakeisti visi seni neefektyvus šviestuvai į naujus ir  taupius LED šviestuvus. Labai daug darbų padaryta seniūnijose, manau, rajono gyventojai mato tuos pokyčius.

Kalbam apie gatves ir kitus investicinius projektus, kurie, be abejonės, svarbu, tačiau turbūt sutiksite, jog lygiai taip pat svarbu ir kultūra, sportas, žmonių laisvalaikis. Ar užteko dėmesio šioms sritims?
Dėmesio tokioms sritims kaip kultūra, sportas, švietimas niekuomet nebūna per daug. Tauragėje turime unikalią kultūrą ir populiarius tradicinius renginius bei festivalius. Visų bendras, sunkus ir nuoseklus darbas lėmė tai, kad Tauragė šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė! Labai džiaugiuosi kultūrą kuriančiomis ir tradicijas puoselėjančiomis bendruomenėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Stengiamės visas iniciatyvas remti ir palaikyti, nes tai ir yra mūsų miesto ir rajono identitetas.

Labai gaila, jog kol kas nepavyksta rasti rangovo Tauragės kino teatro ir Tauragės multifunkcinio sporto ir kultūros komplekso statybai. Tikimės, kad šie Tauragę keičiantys projektai bus pradėti įgyvendinti dar šiemet. Kiekvienais metais rugsėjo pirmąją pasitinkam pasirūpindami mokinio krepšeliais. Įsitikinome, jog tėvams tai didelė parama – taupome ne tik jų pinigus, bet ir laiką. Nemokamos plaukimo pamokos visiems rajono antrokams baseine, užsiėmimai STEAM laboratorijose – džiugūs pokyčiai, palietę mūsų moksleivius. Stengiamės, kad Tauragėje būtų gera gyventi įvairaus amžiaus ir įvairių poreikių žmonėms.

Pakankamai dažnai susitinkat su gyventojais, bendraujat su jais ir socialinėje erdvėje, visuomet pavyksta įsiklausyti į jų norus, pastabas?
Bendravimui su tauragiškiais skiriu daug energijos. Kalbamės įvairių švenčių, susitikimų metu tiek asmeniškai, tiek žinutėmis socialinėje erdvėje, tiek gyvų transliacijų metu. Turiu tikslą, kad nebūtų nė vienos neatsakytos žinutės, laiško ar skambučio. Įsiklausyti pavyksta, tačiau išspręsti kartais būna ne mero galioje. Žinote, žmonės kartais galvoja, jog meras gali viską. Tačiau jiems sunku suprasti, jog kartais mano įgaliojimai apriboti įstatymų. Labai smagu, kai gali padėti žmogui ar bent jau nukreipti jį ten, kur jis tikrai gaus reikiamą pagalbą.

Kokios gyventojų iniciatyvos Jus patį asmeniškai džiugina?
Prasidėjus karui Ukrainoje, Tauragės žmonės parodė nepaprastą vienybę. Vos per kelias dienas buvo surinkti keli didžiuliai sunkvežimiai humanitarinės paramos. Gyventojai atvėrė savo namų duris karo pabėgėliams. Manau, tai brandžios, atsakingos, aiškias vertybes turinčios visuomenės bruožas. Jeigu kalbėtume apie iniciatyvas, tai visos jos yra svarbios ir reikšmingos. Štai kad ir nauja iniciatyva – dalyvaujamasis biudžetas. Įgyvendinant šį projektą, sulaukiame vis didėjančio gyventojų aktyvumo tiek teikiant idėjas, tiek jas vertinant. Juk ne kas kitas, o patys rajono gyventojai ir bendruomenės geriausiai žino, ko jiems reikia. Visos tokios iniciatyvos yra sveikintinos ir labai skatinamos.

Savo kalbose ne kartą esate sakęs, jog labai svarbu pripažinti klaidas. Ar per tuos ketverius Jūsų kadencijos metus jų buvo?
Klaidų nedaro tas, kas nieko neveikia. Klaidos yra natūralus dalykas, tik svarbu jas pripažinti ir mokytis iš jų. Žinoma, jog buvo ir klaidų. Tačiau esminių, didelių klaidų, manau, pavyko išvengti.

Pakalbėkim apie ateities Tauragę. Kokie prioritetai mūsų miesto ateičiai išdėlioti Jūsų galvoje ir rinkiminėje programoje?
Noriu, jog Tauragės rajonas ir toliau būtų žingsniu priekyje. Man svarbu, jog mūsų rajone būtų patogu gyventi įvairaus amžiaus žmonėms, o į sąvoką ,,patogu gyventi” įeina viskas:  šiuolaikiškos mokyklos, darželiai, kokybiškas laisvalaikis, asfaltuotos ir apšviestos gatvės, vaikų žaidimų aikštelės, patogus susisiekimas, kokybiškos gydymo įstaigų paslaugos. Siekiame pagalbos ir pagarbos žmogui visose srityse. Mūsų misija, kad Tauragės rajone gyventų sveiki, laimingi ir sėkmingi žmonės.

Na, ir pabaigai, jei turėtumėt burtų lazdelę ir galėtumėt įgyvendinti vieną projektą čia ir dabar, kas tai būtų?
Paprašyčiau dar trijų burtų lazdelių, nes su viena daug nenuveiksi, darbo ir projektų yra dar labai daug.